Witamy w planetarium Bajkonur!

Usiądź wygodnie i zrelaksuj się…

Przenośne planetarium Bajkonur to niezwykłe miejsce. Wyposażone w najnowocześniejszy w Polsce projektor dysponuje tak szerokimi możliwościami, że trudno je wszystkie wyliczyć. Astronom, podróżnik i zapalony popularyzator nauki odkrywa i wyjaśnia w nim zagadki Kosmosu.

Jesteśmy pionierami, jednym z najdłużej działających planetariów przenośnych w Polsce (od listopada 2010 r.), a nasze bogate doświadczenie podczas pokazów „sztucznego nieba” w przedszkolach, szkołach, na festiwalach nauki i piknikach naukowych, na imprezach masowych po prostu zobowiązuje. Wysokiej klasy projektor typu rybie oko — taki jak w nowoczesnych planetariach stacjonarnych — wyświetla obraz o jakości, o której zestawy wyposażone w tanie lustro sferyczne mogą jedynie pomarzyć.

Jeśli ciekawi Cię, jak rozpoczęła się nasza przygoda z planetarium oraz nasza filozofia prowadzenia pokazów, zajrzyj na naszego bloga, gdzie obszernie o tym piszemy: część 1, część 2.

W dowolne miejsce… – przyjedziemy do przedszkola, szkoły, ośrodka kultury, świetlicy wiejskiej – wszędzie tam, gdzie są młodzi ludzie głodni wiedzy i nauczyciele chcący pokazać swoim wychowankom coś nowego. Od teraz nie musisz martwić się o organizację ciekawych zajęć!

…i z dowolnej okazji – lekcja astronomii z geografią? Niespodzianka dla przedszkolaków? Impreza integracyjna? A może zafundujesz coś niezwykłego swojemu dziecku z okazji urodzin?

Multimedialny seans – wiedza o Kosmosie podana w formie atrakcyjnej i strawnej dla młodych umysłów doby komputerów i Internetu.

Innowacyjne metody nauczania – dla ludzi z szerokimi horyzontami, czyli właśnie dla Ciebie!

Niezwykła przygoda – zobaczysz nocne niebo takie, jakie trudno ujrzeć dzisiaj „na żywo”.

Nie tylko astronomia – na życzenie przygotujemy seans na dowolny temat, ilustrowany zdjęciami i filmami.

I jeszcze coś: współpracujemy z prawdziwymi kosmitami. Chcesz ich poznać? Zaproś planetarium Bajkonur do siebie!


Masz więcej pytań? Zajrzyj do działu Często zadawane pytania albo już teraz zamów wizytę planetarium!

Polityka prywatności | Kontakt
© 2010-2019 Planetarium Bajkonur
stat4u